YAŞAM

İşte DERHAL tuvaletinizde bulaşık deterjanı kullanmaya başlamanız için harika bir neden!

Tuvaletiniz için bulaşık deterjanı kullanmanın bazı şaşırtıcı faydaları vardır. İşte yatmadan önce tuvaletinize bulaşık deterjanı dökmek için harika bir neden.

Tıkanmış tuvaletler, kimsenin gerçekten düşünmek istemediği bir şeydir. Bu sorunla uğraşmak sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda oldukça tiksindirici. Tuvaletiniz tıkanırsa, normalde sifonu çekmek için kullanılan su sıkışır ve hatta taşabilir!

Tuvaleti sifonu çekmek kesinlikle çok hoş bir iş değil ama mutlaka yapılmalı. Tıkanmalardan kaçınmakla ilgili bir iki şey öğrenmek işe yarayabilir, bu yüzden bu sorunla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmek için sonraki sayfayı okumaya devam edin!

Tıkanmış tuvaletler

Bir tuvalet tıkanırsa çoğu insan su akışını engelleyen her şeyi çıkarmak için bir vantuz kullanır. Bu yöntem işe yaramazsa, bu sorunu çözmek için genellikle boru temizleyicileri kullanılır. Bu kimyasallar oldukça pahalı olabilir ve bunları evinizde saklamayabilirsiniz. Acil yardıma ihtiyacınız varsa, bunun yerine bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz! Bu kulağa gerçek olamayacak kadar kolay gelse de gerçekten işe yarıyor!

Bulaşık sabunu

Bu yöntem göründüğü kadar kolaydır, tıkanmış tuvalete yeterli miktarda bulaşık deterjanı dökmeniz yeterlidir. Sabunun boruya batması sadece birkaç saniye sürer. Daha sonra sıcak su ekleyip 20 ila 30 dakika beklemeniz gerekir. Tuvalete zarar verebileceğinden lütfen kaynar su kullanmayın. Tıkanıklık giderildikten ve fazla su boşaltıldıktan sonra tuvaleti bir kez daha sifonu çekebilirsiniz. Artık tuvaletiniz sadece temiz olmamalı, aynı zamanda hoş bir koku da olmalı.

Önleme

Bulaşık sabunu da önleyici bir önlem olarak çalışır. Her seferinde tuvalete yeterli miktarda bulaşık sabunu dökün ve daha sonra sorunlara neden olabilecek kalıntı birikmesi olmadığından emin olacaksınız. Bu, özellikle tuvaletiniz daha önce tıkanmışsa ve bunun tekrar olabileceğinden endişeleniyorsanız önerilir.

Tuvaleti bulaşık sabunu ile açmak kolaydır ve aşağıdaki video size tam olarak ne yapılması gerektiğini gösterir:

Başa dön tuşu