ÜNİVERSİTE

Çukurova Üniversitesi Uluslararası Bir Konferansa Daha Ev Sahipliği Yaptı

Beş gün süren kongre saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Özçelik ve akademisyenlerin yanı sıra konusunda uzman birbirinden değerli konuklar kongreye katıldı.

 

Prof. Dr. Özçelik: “Amacımız Deneyimli ve Saygın Bilim Adamları Yetiştirmek.”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Komite Başkanı Prof. Dr. Bekir Özçelik, genç araştırmacıların ve Lisansüstü öğrencilerinin tartışabileceği bir platform oluşturma öabası içerisinde olduklarına dikkat çekerek amaçlarını, “Genç araştırmacıları ve lisanüstü öğrencilerinin sunumlarını İngilizce olarak yapmaları için onları cesaretlendirmek, çalışmalarının sunulması ile eleştiriler doğrultusunda geri dönüşümlerinin etkilerini bilmek, başka üniversitelerde Yoğun Madde ve Malzeme Bilimi üzerine çalışma yapan arkadaşlarla bir araya gelerek işbirliğini genişletmek, konferans esnasında diğer ülkelerden ve ülkemizden konferansa katılan deneyimli ve saygın bilim insanları ile tartışarak gelecekteki ufuklarını biçimlendirmek.” olarak açıkladı.

 

Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel ise Çukurova Üniversitesi olarak önemli bir kongreye ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, konferansta emeği geçen tüm yetkililere ve katılan konuklara teşekkür etti.

 

Açılış konuşmalarının ardından ICCMMS-2017 konferansında; Japonya, İspanya, Amerika, Portekiz, Rusya ve Türkiye’ den katılan 24 adet çağrılı konuşmacı, 62 adet sözlü sunum         72 adet poster sunum gerçekleştirdi.

 

İki Yıl Sonra Yeniden Türkiye’de Yapılacak.

Sempozyum bitiminde yapılan değerlendirmeler sonucunda konferansın bilimsel seviyesinin oldukça yüksek ve katılımcıların istekli olduğu da göz önüne alınarak konferansın iki yılda bir yapılmasına karar verildi. İkinci konferansında İspanyol katılımcılarının isteği üzerine Türkiye’de düzenlenmesi kararı verildi.

Başa dön tuşu