ÇUKUROVA

Çukurova Bölgesel Havalimanı için geri sayım başladı

Adana'nın Çukurova ilçesinde adını alan ve Mersin'de yapımı devam eden Çukurova bölgesel Havalimanı için çalışmalar devam ediyor. Havalimanının üç dört ay içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.

Mersin’de yapılmış olan Çukurova bölgesel Havalimanı için çalışmalar sürüyor. Havalimanının yapımını üstlenen Kozuva Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Süleyman Kozuva yazılı bir açıklama yaparak projenin gidişatı ile ilgili bilgi verdi. Projenin 2023 vizyonuna yakışacak şekilde Mersin ve Adana başta olmak üzere Akdeniz Bölgesi ve Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunu belirten Süleyman Kozuva, Havalimanının tamamlanması için sadece 3-4 aylık bir süre kaldığını duyurdu.

HEM BÖLGENİN HEM ÜLKENİN EKONOMİSİNE GÜÇ KATACAK

Kozuva Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Süleyman Kozuva açıklamasının devamında yapılan havalimanının hem Adana’nın hem de Türkiye’nin turizm, ticaret ve ekonomi sin53 katılacağını belirterek “Havalimanının tamamlanmasına yaklaşık 3-4 aylık bir zaman dilimi kalmıştır. Kozuva Şirketler Grubu olarak inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın kurumumuza ve bizlere olan güvenini boşa çıkarmayacağız. En kısa zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nun katılımlarıyla ülkemize ve milletimize armağan edeceğiz. Çalışmalarımızı bu inanç ve kararlılıkla 7 gün 24 saat esasına dayalı sürdürmekteyiz.” dedi.

Başa dön tuşu