ÜNİVERSİTE

CENGA “Sektörde Biz” Konferansı Düzenledi.

Bölüm Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Akay danışmanlığında önemli çalışmalara imza atan CENGA, Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen Sektörde Biz toplantısında farklı sektörlerdeki bilişim uzmanlarını öğrencilerle bilgi ve birikimlerini anlatması için bir araya getirdi.

 

BGA Security’den Osman Cihat Işık (Uzman SOC Analisti), Hewlett-Packard Enterprice’den Deniz Kırca Yobas (Software Country Manager), TEMSA’dan Eser Yücel (Teknoloji Uzmanı), TEMSA’dan Mehmet Panpallı  (İnsan Kaynakları Uzmanı), TEMSA’dan Sinem Siyer (Planlama Uzmanı), Çiçek Sepeti’nden Sercan Daglı’nın (Yazılım Mühendisi) konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

Doç. Dr. Fatih Akay CENGA’yı Anlattı.

Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Akay, kısa adı CENGA olan öğrenci topluluğunun oluşumundan bu yana geçen iki yıllık süreçte yaptığı etkinliklerle adından söz ettirdiğini belirterek öğrenci kimliğinden sıyrılıp, kendine mühendis adayı kimliğini yakıştıran öğrencilere mesleğiyle ilgili bilgi, sosyal ve profesyonel çevre, sorumluluk duygusu, bilgisini kullanma imkânı, işi yerinde görme imkânı, staj imkânı, iş imkânı ve en önemlisi de içinde yaşanmışlık olan hikâyelerden, hayat tecrübelerinden edindiği tavsiyeler doğrultusunda kendi hayatının ve kariyerinin rotasını çizme imkânı sağladıklarını söyledi.

 

“Mesleğimizin Dış Dünya İle Arasındaki Köprü, İnternet Ağının Adı CENGA…” 

 

CENGA topluluğu üyeleri olarak tecrübeye ve meslektaşlarından alacakları tavsiyelere ihtiyaçları olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Akay şunları kaydetti;

 

“CENGA’nın varlığının bizlere katmakta olduğu her bir artı, bu topluluğun devamını sağlayacak bir sebeptir. Bizler interneti olmayan bir akıllı telefon gibi olmamalıydık ve bu nedenle bir çözüm ürettik. Bilgimiz kadar bahsetmiş olduğum güncellemelerin de önemli olduğu mesleğimizin dış dünya ile arasındaki köprü, internet ağının adı CENGA…  Kurduğumuz bu topluluk ile üniversitede okumanın en güzel yanını yaşıyoruz. İlgilendiğimiz konularla ilgili konferanslar düzenliyoruz. En ince ayrıntısına kadar planlanan, çok tatlı bir telaşı olan konferanslar veriyoruz. Çok sosyal bir topluluğuz. O kadar ki, bölümümüz öğrencilerinin hepsi birbirini tanır ve mutlaka beraber bir defa çalışmışlığı vardır. Her yeni etkinlik ile kendi sürümünü güncel tutan CENGA topluluğu üyeleri bir sonraki adıma teknik geziler düzenleyerek ulaştı. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Başa dön tuşu