GENEL

Gastronomi Zirvesi’nde Adana fark yarattı

Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu’nu oluşturan Hatay, Osmaniye, Mersin, Isparta, Burdur, Antalya ve Kahramanmaraş’taki meslektaşlarıyla birlikte ekip olarak Ankara’ya çıkarma yapan Adanalı aşçılar, ATO Congresium Konferans ve Sergi Alanı'ndaki dev organizasyonda Adana’nın yemek ve tatlılarını tanıttı.

 

ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen ve ekibi, 4 gün süren fuarda özenle hazırladıkları içli köfte, sarımsaklı köfte, yoğurtlu mantı, kabak tatlısı, turunç tatlısı ve domates tatlısını ziyaretçilere ücretsiz ikram etti. Binlerce başkentliye Adana mutfağının eşsiz lezzetlerini tattıran ADAPADER standı, ilgi odağı oldu. 
 

ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen, 50 bin ziyaretçi alan fuarda kendilerine ulaşım, forma ve gıda desteği veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe’ye teşekkür etti. 
 

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) Genel Başkanı Gökhan Tufan ile Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Münir Tanak’ın hamiliğinde Adana’nın yemek kültürünü ve lezzetlerini en iyi şekilde tanıttıklarını belirten Derviş Göçmen, “Travel Expo 2018 Ankara Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi’ne Türkiye şampiyonlukları kazandığımız içli köfte ve domates tatlısının yanı sıra yoğurtlu mantı, turunç tatlısı ve kabak tatlısı ile katıldık. Ankaralıların ve Türkiye’nin dört bir yanından fuara alan ziyaretçilerin yoğun ilgisi bizleri gururlandırdı. Adana’nın gastronomi turizminde daha fazla söz sahibi olması için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Başa dön tuşu